top of page

קיבלתם הצעת מחיר זולה מאוד מרואה חשבון אחד ויקרה יותר מרואה חשבון אחר, מהם הגורמים לפערים במחירי השי


שירותים מקצועיים מתומחרים על ידי בעלי מקצוע שונים בהתאם לכמה פרמטרים:


1. רמת הניסיון וההשכלה של נותן השירות - נותני שירות חדשים שעושים צעדים ראשונים בענף וצוברים ניסיון מעשי על חשבון הלקוחות יתמחרו את השירות במחיר נמוך יותר מאלו של רואי חשבון מנוסים ובעלי ניסיון עשיר. רואי חשבון אלו יכולים לתת ללקוח שירות מקיף ויסודי ובעל רמת ביטחון גבוהה ומראש לדעת לאיזה פינות וסיכונים לא לחשוף את הלקוח על מנת שלא יצוצו בעיות וסיבוכים בהמשך הדרך. משרד רציני מתאפיין ברמה גבוהה של אבזור טכנולוגי - תכנות מקצועיות ואיכותיות היוצרות רישומים מדוייקיים והחומר החשבונאי ופרטי הלקוח מגובים ומוצפנים. וחשוב מכל – המשרד מחזיק במסוף שע"מ המחובר אונליין לרשויות מס הכנסה מאפשר שירות מהיר ומעודכן ללקוחות, זאת לעומת משרדים שעובדים על אקסל ללא גיבוי מסודר אשר מתקשרים עם רשויות המס דרך פקסים ומכתבים ומגלה על ליקויים אצל הלקוחות באיחור של חודש - חודשיים.


2. מי נותן השירות - רואה חשבון או יועץ מס? רואי חשבון, בוגרי אוניברסיטאות מצטיינים שלמדו 4 שנים והתמחו עוד שנתיים בפירמות יוקרתיות אשר מקפידים להשתתף לאורך השנה בהשתלמויות מקצועיות וכנסים ושולטים בכל תיקוני החקיקה מתמחרים את שירותיהם במחיר גבוה יותר מיועצי מס שהינם בוגרי קורס מקצועי של כמה חודשים. זאת כיוון שהידע וההתמחות שבעל המקצוע עמל לצבור משפיעים ישירות על טיב השירות שאותו הם מעמידים לשירות הלקוח שנהנה מביטחון שענייניו מטופלים כהלכה, סדר בתיק וחיסכון במיסים. רואי חשבון שהינם בוגרי מכללות ועברו את בחינות ההסמכה בעור שיניהם או כאלה שהתמחו במשרד קטן ונישתי ועסקו בעיקר במילוי טפסים ומשלוח פקסים ולא בסוגיות עסקיות ומיסויות מקיפות מציעים את שירותיהם במחיר זול יותר המשקף את רמת הידע וההתמחות שלהם.

ידע הוא כח, בטח ובטח ידע מקצועי, עסקי ומיסויי. כשבעל עסק שוכר רואה חשבון הוא שוכר למעשה את כל הידע והניסיון העסקי החשבונאי והמיסויי שלו לטובתו ולטובת העסק. אחרי השקעה של זמן, מאמץ וכסף כדאי לדעת לבדוק ולוודא שמי שמטפל בו אינו חאפר שעושה זאת מהאוטו, מהבית או מעביר את הטיפול בתיק לקבלן משנה בשכר מינימום.


3. היקף השירות ורמת הזמינות - כאשר מקבלים הצעת מחיר נכון לבדוק מה כולל השירות עצמו האם כל השירות כלול במחיר שסוכם מראש או שכל שירות מתומחר בנפרד ויגרור דרישת תשלום נוספת לאורך השנה. בנוסף יש לבדוק מה רמת האחריות לעמידה בזמנים, מעקב אחר קבלת הניירת ופתרון מיידי לכל תקלה שעלולה לצוץ. הקף הזמינות והמענה המיידי קריטי בין משרד שמקפיד לעקוב אחרי הנישומים באופן שבועי מיוזמתו דרך מערכת המידע של רשות המיסים לבין משרד שמטפל בנישומים רק כשהם פונים אליו וזאת לאחר שקיבלו קנסות ועיקולים. לקוחות רבים מוצאים את עצמם משגרים מיילים שלא נענים או מקבלים מענה מהמזכירה שרואה החשבון "עסוק" ובכך נאלצים למרות התשלומים שהם משלמים ממיטב כספם להתייעץ בסופו של דבר בעניינים עסקיים או חשבונאים עם זרים בפייסבוק ובפורומים במקום לקבל תשובה מהירה ומוסמכת מבעל מקצוע. הטעם המר שבו לקוחות נאלצים לחייג שוב ושוב לנותן שירות שלא מתייחס אליהם גבוה מהטעם המתוק של הצעה זולה שניתנה בתחילת הדרך כדי לפתות אותם להצטרף לשירות.


מחיר זול אינו ערובה לשירות גרוע כמו שמחיר יקר אינו מבטיח תמיד שירות טוב אבל נדירים המקרים בהם בעל מקצוע איכותי עם השכלה וניסיון טובים שמקפיד על רמת זמינות גבוהה וצוות מקצועי יתמחר את שעות השירות החודשיות שלו במחיר שנמוך מרבע שעה של מניקור בקניון. אם זה קורה - כדאי לבדוק למה.


הקמתם עסק, השקעתם בו כסף, שעות ומאמץ - קחו בעל מקצוע טוב. זה יעזור לכם להצליח.


TheBookeepers הינו משרד רואי חשבון היושב בלב תל אביב ונותן מענה יסודי ומקיף לעסקים, חברות, רשתות וזכיינים. המשרד נותן מענה עסקי כולל ומותאם לכלכלה של ימינו הדורשת זמינות, שירות מלא ונגיש תחת קורת גג אחת , ידע מקצועי ומיסוי מעמיק, והכרות והבנה עסקית מעמיקה עם השוק המקומי והגלובלי והמגמות בו. ליצירת קשר עם המשרד ניתן לפנות כאן או בטלפון 03-5516407

פוסטים אחרונים
ארכיון
עקבו אחרנו
  • Twitter Social Icon
  • Facebook Basic Square
bottom of page